یک دولت سبزتر

 

مجله ایتالیایی: Internazionale

دو ماه از انتخابات روز ۲۶ سپتامبر می گذرد. بنظر می رسد آلمان تصمیم دارد که بعد از ۱۶ سال تحت رهبری خانم آنجلا مرکر، بالاخره تاریخ را ورق بزند.

در تاریخ ۲۴ نوامبر، احزاب سوسیال دمکرات (Spd)، سبزها و حزب لیبرال دمکراتیک Fdp)، اعلام کردند که برای ایجاد یک دولت جدید آینده به توافق رسیده اند.

دولت آینده توسط آقای اولاف شولOlaf Scholz) ) سوسیال دمکرات ۶۳ ساله، که در حال حاضر وزیر دارایی آلمان است، مدیریت خواهد شد. 

در بین مطالب مورد توافق می توان از بسته شدن مراکز گرمایی سوخت فسیلی کربنی  تا سال ۲۰۳٠، نام برد که البته تا سال ۲۰۳۸ پیش بینی شده بود. سبزها بر جلو انداختن این تاریخ به منظور حفظ بیشتر محیط زیستی پافشاری کردند، و التیماتوم دادند که در صورت قبول نکردن پیشنهاد، ائتلاف را ترک خواهند کرد. در ضمن در آلمان تا تاریخ ۲۰۳۰ باید ۸۰ درصد از نیاز برقی کشور با منابع آلترناتیو و انرژی های تجدید پذیر صورت بپذیرد و همچنین تا آن تاریخ ۱۵ میلیون وسیله نقلیه برقی باید به چرخش درآیند.

توافق مورد توجه دیگر قانونی کردن فروش ماری جوانا در کشور است که می تواند تا ۴،۷ میلیارد یورو در سال درآمد برای دولت به همراه داشته باشد.

از توافقات دیگر، افزایش حداقل حقوق پایه به ۱۲ یورو در ساعت، ساخت ۴۰۰ هزار مسکن برای مقابله با بحران سکونت مردم نیازمند، نزول مدت مورد نیاز اقامت به ۵ سال برای درخواست شهروندی آلمانی برای مهاجرین و قبول دو ملیتی بودەاند.

از نظر روزنامه برلینر زیتونگBerliner Zeityng) ) بزها قادر خواهند شد که “سوپر وزارت خانه ها” یعنی وزارت خانه های  اقتصاد، اقلیم و خارجه را در اختیار بگیرند. این در حالی است که جایگاه وزارت داریی را آقای لیدنر Lindner))، لیبرال مسیحی پر خواهد کرد.

این توافقات اکنون باید به تائید کنگره هایSpd و Fdl و اعضای سبزها برسند. اگر واقعه غیرمترقبەای رخ ندهد، آقای شولز می تواند در دومین هفته اکتبر دولت جدید خود را به مجلس معرفی کند.

image_pdfimage_print
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در skype
Skype
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در facebook
Facebook